7 March 2021

HiT120 | Okuma Listesi

HiT120 Sosyal Medya Uygulamaları dersi kapsamında sizi okumakla mecbur tuttuğum sadece bir kitap var. Bu kitabı vize sınavına kadar okumanız gerekiyor çünkü vizede bu kitaptan size 5-6 soru gelecek.

Şöyle bir itiraz gelmişti daha öncelerden, sizden de gelebilir: Hocam böyle saçmalık mı olur? Niye mecburuz? İnsanın okuyacağı varsa da siz böyle mecbur tutunca tüm okuma hevesi gidiyor. Ayrıca işin içine sınav girince daha bir geriliyoruz, bu kitapları mecbur tutmasanız olmaz mı?

Cevap: Olmaz 🙂 Tecrübelerimiz gösterdi ki, sadece tavsiye edip okumayı mecbur tutmayınca kitapları kimse okumuyor. Bu dersi alan herkesin okuduğundan emin olmam lazım bu kitapları. Hem dersimizin içeriğiyle yakından ilgili, hem de alanımızla… Zaten okuması kolay, dili sade ve oldukça samimi kaleme alınmış eserler. Hem ne bu canım, koca üniversite öğrencisi kitap okumaktan gocunmaz, hadi bakiim!

Mecburi okunacak kitap

Küçük İşletmeler İçin Sosyal Medya; Funda Güleç YALÇIN; Abaküs Kitap

Yazarın kişisel bloguna fundalina.com/ ;sosyal medya hesaplarına ise @fundalina üzerinden ulaşabilirsiniz.

Soru: Hocam, bu kitaptan finalde de soru gelecek mi? Bu eser finale dahil mi?

Cevap: Hayır, dahil değil. Vizenin kitabı kendine, finalin kitabıysa yok 🙂 Ben okumaya doyamıyorum, kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum diyorsanız aşağıdaki listeyi muhakkak bir gözden geçirin.


Vizyonumuza katkı sağlayacak eserler

Burada sadece okuma listesinde yer alan ve sınavlarda karşınıza çıkacağı için okumanız gereken kitapları değil, bunların dışında da okumanızı seyretmenizi ve dinlemenizi tavsiye ettiğim bazı kitap, makale, belgesel, film ve podcastlara yer vereceğim. Bu içerikleri haftalık olarak güncellemeye gayret edeceğim. Dediğim gibi sınavlarda bu listedeki eserlerden karşınıza soru çıkmayacak. Bunlar bu dersin hakkını biraz daha verebilmek ve vizyonumuzu genişletebilmek için. Sizden de haftalık olarak bu sayfayı kontrol etmenizi, seyredip dinlemenizi rica ediyorum.

Vizyonluk Okuma Listesi

Her Şeyin Başı Blog; Salih Seçkin Sevinç; Optimist Yayınları

Öne çıkan görselin kaynağı Free-Photos from Pixabay

Share

Mustafa Cıngı

Hi! Thank you for reading my posts. If you want to have more information about me, you can click "ABOUT ME" above, at the topmost of the site. Keep walking and enjoy the show :)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *