20 October 2017

Sektörel Bakışla İletişim Konferansı’nın Konuğu: Adlıve Kurumsal Reklam Ajansı

Öğrencilerimizin sektörde işlerin nasıl yürüdüğünü bizzat uygulayıcılarını görerek, tecrübelerini dinleyerek fikir edinmesi için bu sene uygulamaya geçirdiğimiz “Sektörel Bakışla İletişim” dersimizde, ilk dört hafta Adlive Kurumsal Reklam Ajansı’nın yöneticileri Hasan Köse ve Erdal Kaya Beyi misafir etmiştik. Beşinci haftada Adlive’ın kreatif direktöründen grafik tasarımcısına, web designerinden sosyal medyacısına çalışanlarını misafir ettik.

Konferans salonumuzda konferans şeklinde geçen dersimizin moderatörlüğünü ajansın kurucu ortağı Hasan Köse gerçekleştirdi.

Dersi alan öğrencilerimizin dışında almayan öğrencilerimiz ve misafirlerimizin de iştirakiyle yoğun bir katılımın olduğu konferansta Hayati Yılmaz (Art Director) Türkiye’nin ve Kayseri’nin yurtdışından çok daha aktif bir reklam ortamı olduğuna ve kendini yetiştiren tasarımcılara ihtiyaç olduğuna, Osman İbiş (Graphic Designer), bir alaylı olarak kendini nasıl geliştirdiğine ve tasarımın dünyadaki trendlerine, Şerife Karki (Graphic Designer) kendisinin de bir mektepli olarak alaylıların mekteplilerden daha yetkin olduğuna, kendisinin de mektepli olmasına rağmen sektörde kendini bayağı geliştirdiğine değindi.

Mehmet Konakçı (Reklam & Marka Danışmanı) müşteri ve ajans arasındaki trafiğin ne şekilde gerçekleşebileceğine, Erdal Kaya (Ajans Başkanı) internet teknolojilerinin reklam sektörüne etkilerine, Demet Bozkurt (Computer Eng. & Web Designer) web sitesi ve kodlama olmadan reklam alanının eksik kalacağına, Tuğçe Şahbaz (Dijital PR Danışmanı, Blogger) sosyal medya ile nasıl ürün satılabileceğine, Ufuk Tekin Temir (Production & Animations) de alanda animasyon ve prodüksiyon ile yapılan çalışmalara değindi.

Hasan Köse’nin bir ajansın reklam sürecindeki çalışma serüvenini durak durak anlattığı bir sunumla başlayan konferans, bol bol sorulan ve alınan tatminkâr cevaplarla sona erdi. Ben deniz de birkaç soru sordum hazır overlokçu ayağımıza gelmişken 😊 E hatıra fotoğrafı çekmeden hiç olur mu?

Adlive Ekibi (Soldan sağa) Demet BOZKURT, Erdal KAYA, Tuğçe ŞAHBAZ, Ufuk Tekin TEMİR, Mehmet KONAKÇI, Merve ÜSTÜN, Hayati YILMAZ, Şerife KARKİ, Osman İBİŞ, Hasan KÖSE & düğünlerin aranılan kamberi ben 🙂

Adlive’a stajyer olarak gidip ertesi gün full time işe başlayan öğrencimiz Merve Üstün’e de konferans boyunca hem fotoğraf/video çekimi hem de teknik yardımları için ayrıca teşekkür ediyorum. Adlive ailesine tekraren teşekkürlerle..

Adlive Kurumsal Reklam Ajansı’na göz atmak için tıklayın.

Share

Mustafa Cıngı

Hi! Thank you for reading my posts. If you want to have more information about me, you can click "ABOUT ME" above, at the topmost of the site. Keep walking and enjoy the show :)

You may also like...

2 Responses

  1. Merve Üstün says:

    Bu keyifli yazınızda bizlere yer verdiğiniz, bu güzel ekipte yer edinmeme vesile olduğunuz için size minnettarım..
    Sevgi ve saygılarımla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *