24 October 2014

#erciyestePRatikgünler Etkinliği

Koordinatörlüğünü yürüttüğüm T.C. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam, PR ve Digital Media Ajansı Dükkan’ın nadide departmanlarından Pratik Akademi Departmanı’nın organize ettiği  #erciyestePRatikgünler adlı konferans, önceki gün Nurcan Çetinsaya Konferans Salonu’nda  gerçekleşti. Dört oturumdan oluşan etkinlik, etkinliğe katılan öğrenci arkadaşların yerlere oturmasına neden olacak kadar yoğun bir ilgiyle karşılandı. Konferansta fakültenin Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon  ve Sinema,  Gazetecilik Bölümlerini Girişimcilik temasıyla anlatan Pratik Akademi Departmanı üyeleri, konuklarına keyifli dakikalar yaşattı. İlk günkü etkinliğin öncesinde KAMPÜS TV’ye kısa bir demeç vermiştim; hem o demeci hem de ilk gün konferans veren kıymetli ekip arkadaşlarım Fırat AYYILDIZ (Pratik Akademi Departmanı Koordinatörü), Fatma ADMIŞ, Sefa AKSEKİLİ, Gülsüm GÖKEKİN, S. Ece DOĞANCANER, Büşra URHAN, Berkay GÜMÜŞTEKİN, Mertcan KARAKUŞ, Fatma POLAT’ın konferans ve konuşmalarını aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz 🙂

Konferansın ikinci günü ise, girişimcilik denince akla gelen eğitmenlerden ve uzmanlardan KAYMEK’te Girişimcilik eğitimleri veren Büşra HİSAR’ın; Kayseri’de kurumsal reklam ajansı kurmanın tüm risklerini üstlenerek girişimcilik örneği sergileyen Epika Reklam Ajansı kurucu ortakları ve başkanları Mustafa ATEŞMEN’in ve Mehmet SÜRÜCÜ’nün; iletişim araçlarında sac ayağı niteliği taşıyan basım konusunda örnek yatırımlarla girişimcilik örneği sergileyen, sektörün önde gelen kurumlarından Doğuş Ofset Matbaacılık Genel Müdürü Bilal KARAKUŞ’un konferansları ile devam etti. Açılış konuşmasını da bendeniz Mustafa CINGI yaptım. Konferansları ve konuşmaları içeren KAMPÜS TV yayınını da aşağıdan seyredebilirsiniz.

Videolarda da bahsettiğim gibi böylesine zor bir etkinliği organize eden başta Pratik Akademi Departmanı olmak üzere tüm Dükkan ekibine ve etkinliğin yapılmasındaki engelleri aşmamıza yardım eden hocamız Doç. Dr. Mustafa AKDAĞ’ a şükranlarımı sunuyorum.

Share

Mustafa Cıngı

Hi! Thank you for reading my posts. If you want to have more information about me, you can click "ABOUT ME" above, at the topmost of the site. Keep walking and enjoy the show :)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *