11 May 2016

Sabri Suyunu ile “Yıkıcı Konferans” Yıktı Geçti

6 Mayıs 2016 Cuma günü Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Nurcan Çetinsaya Konferans Salonu’nda yine yeni trendleri taradığımız bir konferans gerçekleştirdik. Aydınlı Grup Perakende Analitiği Müdürü Sabri Suyunu perakende alanındaki son trendleri stand-up tarzındaki sunumuyla öğrencilere aktardı.

Sunumun şekli kadar içeriği de bir o kadar canlıydı. Bir insanın sosyal medyada niçin takip edildiğini açıklayarak sunuma başlayan Suyunu, kendinin takip edilesi biri olup olmadığını uygulamalı olarak anlatarak takip edilebilmenin püf noktalarını aktardı. Öğrencilere mezun olduktan sonraki hayatlarında kendilerini nelerin beklediğini tecrübelerinden yola çıkarak tüm samimiyetiyle anlattı.

Aydınlı Grup’tan bahseden Sabri Suyunu, yaptığı için yani perakende analitiğinin ne olduğunu en yalın haliyle anlatarak bu karmaşık meseleyi daha anlaşılır biçiminin de olduğunu gösterdi.

Big datanın ne olduğundan Wallmart ve Amazon’un perakende alanındaki analitik uygulamalarına detaylı içeriğin olduğu sunumda Dunning Kruger Effect’ten 4V’ye, Azınlık Raporu filminden suçun tahminine ve İKÖKA (İnsansız Kaza Önleme Aracı)’ya neler neler konuşulmadı ki?

Hele de Müşteri Deneyimi Yönetimi (Customer Experience Management) çalışmalarında işlediği vaka analizleriyle sektörde neler olup bittiğini bilfiil görmemizi sağladı. Devamında Silikon Vadisi’ndeki gelişmeleri ve trendleri ele alan Suyunu, Google’dan Tesla’ya, Uber’den AirBnB’ye “Disruption” yani “yıkıcı” eğilimin sonunun nerelere kadar gideceğini şöyle bir hayal etmemizi sağladı. Hayal dediysek öyle çok uzun değil, belki yarın, belki yarından da yakın 🙂

Sabri_Suyunu_sosyalayraclar_2

Son olarak takip edilesi siteleri, YouTube kanallarını, okunası kitapları ve Jack Ma’dan (Alibaba.com’un kurucusu) hareketle tavsiyelerini sıralayan Sabri Suyunu, konferansın sonunda yapılan çekilişle katılımcılar arasından kazananlara ödüllerini takdim etti. Bu ödüller:

  1. Sabri Bey’in de okunması yönünde tavsiyesu bulunan “Korkma Ben Varım (Murat Menteş)”

sabri_suyunu_galip_ezberci

2. “Ruhi Mücerret (Murat Menteş)”

sabri_suyunu_selman_kercin

3. 6 aylık MediaCat Dergisi ve DigitalAge Dergisi aboneliği

sabri_suyunu_mediacat_digitalage_sosyalayraclar

E biz durur muyuz? Zahmetlerinden ötürü Sabri Bey’e de bir teşekkür plaketini biz takdim ettik.

Sabri_Suyunu_sosyalayraclar_4

Sabri Bey’in oğlu Ahmet Kerem Suyunu’nun da sunuma kattığı rengi atlayamayız. Ahmet Kerem adeta konferansın maskotuydu.

Sabri_Suyunu_Ahmet_Kerem_Suyunu_sosyalayraclar_6

Sabri Suyunu’ya uzun kilometreler yapıp Kayseri’deki gençleri Sosyalayraclar.com vesilesiyle aydınlattığı için teşekkürlerimizi iletiyoruz. Tekrar bekliyoruz.

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Dijital Medya ajansı Dükkan ekibine de bu organizasyondaki desteğinden ötürü ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz.

Ve tüm bu konferansı videolar ve fotoğraflarla kaydedip kalıcılığına ispat getiren Okan Özdemir, Tuna Akgün, Galip Ezberci ve Burak Cengiz’e de şükranları borç biliyoruz.

Sabri_Suyunu_sosyalayraclar_3

Soldan sağa: Fatma Admış, Tuğçe Şahbaz, Sabri Suyunu ve Mustafa Cıngı

Etkinliğin basındaki yansımalarını aşağıdaki adreslerden takip edebilirsiniz:

http://www.mfdukkani.com/perakende-sektorunde-yeni-egilimler-konusuldu/

http://www.erihaajans.com/perakende-sektorunde-yeni-egilimler-konusuldu.html

Share

Mustafa Cıngı

Hi! Thank you for reading my posts. If you want to have more information about me, you can click "ABOUT ME" above, at the topmost of the site. Keep walking and enjoy the show :)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *