21 October 2015

Markaların “Back To The Future – Geleceğe Dönüş” Günü Reaksiyonları

Sabri’nin WhatsApp mesajı ile güne başladım. Gün geldi bro, Marty geliyor diyordu gruptakilere. Adem “karşılayalım” dedi. Ama anladım ki markalar bizden önce Twitter’da çoktaaan karşılamıştı Marty’i. Bankalar, eğitim kurumları, kar amacı gütmeyen dernekler, kar amacı güden şirketler, satıcılar, alıcılar, aracılar, siyasiler, liderler, inadınacılar, anticiler… Herkes Back To The Future diyordu da başka bir şey demiyordu.

Ben de markaların bu güne özel paylaşımlarını bir derleyeyim dedim. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Sosyal Medya dersinde de arkadaşlara göstereyim babından. Paylaşımlardan bazıları:

 

 

 

 

https://twitter.com/MU_ULKER/status/656822050670157824

 

Tabi markaların bu paylaşımlarına farklı yorumlar da gelmedi değil:

https://twitter.com/girisimkafasi/status/656822638715785216

Bu da benden Leyla ile Mecnun’culara BONUS:

Şu an bakıyorum da, #BackToTheFuture hashtagleri ile atılan tweetler arttıkça artıyor… İyidir, kötüdür, faydalıdır, saçmadır… Tartışılır elbette ama koskoca işletmelerin “Ne güneşli bir gün (Gülücük, gülücük, gülücük)” gibi tweetler atmak yerine günceli takip eden böyle tweetleri atmaları hiç yoktan iyidir dedirtiyor insana.

Share

Mustafa Cıngı

Hi! Thank you for reading my posts. If you want to have more information about me, you can click "ABOUT ME" above, at the topmost of the site. Keep walking and enjoy the show :)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *