21 September 2021

Ders Danışmanlığı

Merhabalar, öncelikle yeni eğitim-öğretim döneminizin hayırlı olmasını dilerim. Aşağıda öğrencilerimiz hangi programda okuyorsa ona göre seçmesi gereken dersler belirtilmiştir. Buna göre ders seçimlerinizi yapabilirsiniz:

Öncelikle ders programınızı açınız. Ders programına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Ders dönemindeki tezli yüksek lisans öğrencilerinin seçeceği dersler
Tez danışmanlığı + 1 mecburi ders (HiT 521 Bilimsel Araştırma Yayın Etiği) + 4 seçmeli ders
Tez dönemindeki tezli yüksek lisans öğrencilerinin seçeceği dersler
Tez çalışması + Uzmanlık alan dersi
Ders dönemindeki doktora öğrencilerinin seçeceği dersler
Tez danışmanlığı + 1 mecburi ders (HiT 601 Bilimsel Araştırma Yayın Etiği) + 4 seçmeli ders +
Tez dönemindeki doktora öğrencilerinin seçeceği dersler
Henüz tez önerisi vermemiş ise Tez danışmanlığı + Durumuna göre oradaki işaretlemerden biri (“Yeterlilik sınavına hazırlanıyor” ya da “Tez önerisi sınavına hazırlanıyor”)   Tez önerisini vermiş ise Tez çalışması + Uzmanlık alan dersi
Tezsiz yüksek lisans öğrencilerinin seçeceği dersler
1 mecburi ders (Hİ 533 Araştırma Yöntemleri ve Raporlama) + 4 seçmeli ders  
Dönem projesi en erken ikinci döneminde olan öğrenciler tarafından alınabilir. Yani ilk döneminde olan öğrenciler “Dönem Projesi” dersini almamalıdırlar (orada mecbur alınacak yazıyor olsa da). Tezli yüksek lisansa geçmeyi düşünen öğrenciler dönem projesi dersini almamalıdır!

ÖNEMLİ NOT! Tezsiz Yüksek Lisans İkinci Öğretim Programlarında alınacak öğrenim ücreti her bir ders için 700 TL’dir. Yani bir dönem için (700×5 ders=3.500 TL). İkinci ya da üçüncü döneminde olanlar Dönem Projesi dersi için 1250 TL ödemelidir. Bu fiyatlar SBE tarafından belirlenmiştir. OBISIS sisteminde farklı görünme durumları zaman zaman yaşanabilmektedir. Siz aldığınız derse göre ücret yatırmalısınız. Dönem ücretleri; ilk kayıtta kesin kayıt yapılırken, diğer dönemler ise akademik takvimde belirtilen ders kayıt dönemleri içerisinde yatırılacaktır
Bilimsel hazırlık öğrencilerinin seçeceği dersler
HİT515 İletişim Bilimine Giriş + HİT 517 Halkla İlişkilere Giriş

Tezli yüksek lisans TEZ döneminde olan öğrencilerimiz eğer tezlerini gerekli sürede yazamayacaklarsa yazdıkları kısmı bir proje haline getirip TEZSİZ Yüksek Lisans programından mezun olabilirler. Bu konuda bilgi almak için İLETİŞİM sayfası üzerindeki yollardan biriyle benimle irtibata geçebilirsiniz.

Cümleten hayırlı bereketli bir akademik dönem diliyorum.

Share

Mustafa Cıngı

Hi! Thank you for reading my posts. If you want to have more information about me, you can click "ABOUT ME" above, at the topmost of the site. Keep walking and enjoy the show :)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *