2 April 2019

Mr. Robot

Bu sefer bir film değil, bir dizi tavsiyesi ile karşınızdayım: Mr. Robot

Barış Özcan’ın bu diziye ait jenerikten yola çıkarak kompozisyondaki kuralları anlattığı “Mr. Robot’la Kuralları Yıkmak” isimli videoyu seyredince tarama alanımıza giren Mr. Robot (Bay Robot) dizisi, Türkiye’de yayımlanmamış olmasına karşın USA Network tarafından A.B.D. de yayımlanan ve ilk sezonunun ardından ikinci sezonunun çekilmesi için yoğun talep gören, fırtınalar koparmış bir dizi.

F Society isimli bir hacker timinin, A.B.D.’nin en büyük şirketi Evil (Şeytan) Corporation’ı hackleyerek tüm ekonomik veritabanı yok etme çabasını konu edinen dizi, ilk bölümünden itibaren insanı iyiden iyiye sarıyor ve hemen sonraki bölümünü seyretmek için varınızı yoğunuzu harcıyorsunuz. O nedenle dar vakitlerde, vize final haftalarında veya yoğun çalışmanız gereken bir dönemde seyretmemenizi tavsiye ederiz. Ramazan ayı için ideal olabilir 🙂

Kahramanımız Elliot’un ve ekibinin kapitalist düzene ciddi bir darbe vurup tüm borçların silineceği ve yeni ekonomik sistemin tertemiz bir beyaz sayfa ile yeniden başlayacağı hayaliyle yaptığı çalışmalar, zaman zaman Fight Club (Dövüş Klübü) filmini aklımıza getirse de, hack terimlerinin ve tekniklerinin baş döndüren yoğunluğuyla dizinin odak noktasından bir an olsun ayrılmıyorsunuz.

Elbette aşk, nefret ve cinayet üçgeni olmazsa olmazımız. Bol bol silahlar patlıyor, aşk kıvılcımları ortaya saçılıyor… Ve tabi bol bol hack hikayesi mevcut. Aşağıda, dizinin bu hack hikayelerinden birini iliştirdik, bir göz atın isterseniz. Dizinin yeni sezonu için de imzalar atılmaya başlanmış, bu yaz yeni bölümleri ile vizyone girecek gibi… Son bir not, arada Elliot sizinle konuşursa şaşırmayın, heyecanlanmayın, Patito’ya devam edin…

İyi seyirler…

Dizinin resmi sayfası için tıklayınız.

Bu yazı 02.04.2016 tarihinde sosyalayraclar.com sitesinde yayımlanmıştır. Yazımın orijinal metni için tıklayınız.

Share

Mustafa Cıngı

Hi! Thank you for reading my posts. If you want to have more information about me, you can click "ABOUT ME" above, at the topmost of the site. Keep walking and enjoy the show :)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *