24 February 2022

Lisansüstü Ders Kayıt Danışmanlığı – Bahar Dönemi

Merhabalar, öncelikle yeni eğitim-öğretim döneminizin hayırlı olmasını dilerim. Aşağıda öğrencilerimiz hangi programda okuyorsa ona göre seçmesi gereken dersler belirtilmiştir. Buna göre ders seçimlerinizi yapabilirsiniz:

Doktora ders dönemini bitirmiş, yeterlilik sınavını geçmiş öğrencilerimiz TEZ DANIŞMANLIĞI (daha önce seçilmiş olsa da) dersini seçecek ve artı olarak “Tez Önerisi Savunma Sınavına Hazırlanıyor” seçeneğini işaretleyip onaya göndereceklerdir.

Doktora ders döneminde olan öğrencilerimiz ders programı üzerinden Anabilim dalı semineri + 4 seçmeli ders + Tez Danışmanlığı Dersi II dersini seçip onaya gönderebilirler.

Tezli yüksek lisans DERS döneminde olan öğrencilerimiz ders programı üzerinden Anabilim dalı semineri (yüksek lisansta daha önce almadıysa) + 4 seçmeli ders + Tez Danışmanlığı Dersi II dersini seçip onaya gönderebilirler.

Tezli yüksek lisans TEZ döneminde olan öğrencilerimiz Uzmanlık Alan Dersi 2 ve Tez Çalışması 2 dersini seçebilirler (Daha önce almış olsanız dahi Tez Çalışması 2 dersini mutlaka seçmelisiniz ama arzu eden arkadaşlar Uzmanlık Alan Dersi 2‘yi almayabilirler). Arzu eden tez dönemindeki öğrencilerimiz tez yazmak yerine bir proje hazırlayıp TEZSİZ Yüksek Lisans programından mezun olabilirler. Bu konuda bilgi almak için İLETİŞİM sayfası üzerindeki yollardan biriyle benimle irtibata geçebilirsiniz.

TEZSİZ yüksek lisansa kayıt yapan öğrencilerimiz ders programı üzerinden bakarak Hİ546 Araştırma Yöntemleri ve Raporlama dersi (mecburi ders) + 4 seçmeli ders seçip onaya göndereceklerdir. Toplamda 10 dersi almadan proje dersi almanızı tavsiye etmiyoruz (Zaten güz döneminde 5 ders almadan proje dersini alamıyorsunuz). O nedenle öncelikle tüm teorik dersleri almanızı ve hepsini başarıyla geçtikten sonra proje dersini (bir sonraki dönemde) almanızı şahsen tavsiye ederim.

Bilimsel hazırlık programına yeni kayıt yapan öğrencilerimiz ders programında yer alan iki ders dersi (İletişim Kuramları + Halkla İlişkiler Tarihi) seçip onaya göndereceklerdir.

Derslerinizi seçmeden önce mutlaka ders programı üzerinden kontrol ediniz. ÖBİSİS’te ilerleyen dönemlerdeki dersler de göründüğü için karışıklık yaşanmasını istemeyiz. Ders programına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Cümleten hayırlı bereketli bir akademik dönem diliyorum.

Share

Mustafa Cıngı

Hi! Thank you for reading my posts. If you want to have more information about me, you can click "ABOUT ME" above, at the topmost of the site. Keep walking and enjoy the show :)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *