Hakkımda

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim üyesiyim. Lisans programında sosyal medya, pazarlama iletişimi ve kampanya ağırlıklı derslere giriyorum. Reklam Kampanyası, Halkla İlişkiler Kampanyası, Siyasal İletişim Kampanyası.. Ama sorarsanız hangisinde daha iyisin diye, diğerlerine nazaran 4-5 kitap daha fazla okumuş olmanın verdiği yersiz güvenle sosyal medya derslerim diyebilirim. Sosyal medya oldu mu akan sular duruyor, bu derslerde kendimden geçiyorum hatta 🙂 Yüksek lisans programında ise halkla ilişkilere yeni iletişim teknolojilerinin, tüketim kültürünün ve tüketici davranışının etkilerini konu edinen dersler giriyorum.

Ayrıca öğrenci arkadaşlarımın halkla ilişkiler, reklam ve sosyal medya projelerine danışmanlık yapıyorum. Bu projelerden bazıları ile halkla ilişkiler sektörünün en prestijli yarışmalarından ve sektörün Oscar’ı sayılan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) “Altın Pusula Yarışması” Genç İletişimciler Kategorisinde, Aydın Doğan Vakfı “Genç İletişimciler Yarışması” Halkla İlişkiler ve Sosyal Medya Kategorilerinde, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı “AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması” Halkla İlişkiler Kategorisinde, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) “İletişim Fikirleri Yarışması” nda ve TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda Internet Yayıncılığı kategorisi gibi çeşitli kategorilerde pek çok ödül aldık.

Akademinin dışına çıkacak olursak, Klasik Türk Müziği’ne fazlaca merakım var. Ney üflemeye gayret ediyorum. 10 yılı devirdim. Fotoğraf çekmeyi de seviyorum. Siyah-beyaz fotoğrafa özel bir alakam var.

Kahve içmeyi de ayrıca seviyorum. Yurt dışına giden arkadaşlarım oralardan ne getireyim diye sorduklarında kahve getirin derim. Hatta öğrencilerime ve arkadaşlarıma “Yarın bir gün Mustafa Hoca’ya ne hediye alsak derseniz hiç düşünmenize gerek yok, çekirdek kahve getirin” diyecek kadar da yüzsüzleştiğim oluyor… Arada bir nargileyle de güzel gidiyor. Belki bir gün size kahve ısmarlarım, belki de siz bana kim bilir? Ha ayrıca, söylemesi adettendir, evliyim, az çok dersimi anlatacak kadar bir İngilizcem var. Yine de çalışmak lazım…

Akademik sayfalarıma da aşağıdaki linklerden göz atabilirsiniz.