Hakkımda

Page

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim üyesiyim. Lisans programında pazarlama iletişimi ve kampanya ağırlıklı derslere giriyorum. Reklam Kampanyası, Halkla İlişkiler Kampanyası, Siyasal İletişim Kampanyası.. Ama sorarsanız hangisinde daha iyisin diye, diğerlerine nazaran 4-5 kitap daha fazla okumuş olmanın verdiği yersiz güvenle sosyal medya derslerim diyebilirim. Sosyal medya oldu mu akan sular duruyor, bu derslerde kendimden geçiyorum hatta 🙂 Yüksek lisans programında ise yeni iletişim teknolojilerinin halkla ilişkilere etkilerini konu edinen dersler giriyorum.

Ayrıca öğrenci arkadaşlarımın halkla ilişkiler, reklam ve sosyal medya projelerine danışmanlık yapıyorum. Bu projelerden bazıları ile halkla ilişkiler sektörünün en prestijli yarışmalarından ve sektörün Oscar’ı sayılan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) “Altın Pusula Yarışması” Genç İletişimciler Kategorisinde, Aydın Doğan Vakfı “Genç İletişimciler Yarışması” Halkla İlişkiler ve Sosyal Medya Kategorilerinde, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı “AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması” Halkla İlişkiler Kategorisinde ve Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) “İletişim Fikirleri Yarışması” nda çeşitli kategorilerde pek çok ödül aldık.

Mustafa Cıngı

Akademinin dışına çıkacak olursak, Klasik Türk Müziği’ne fazlaca merakım var. Ney üflemeye gayret ediyorum. 10 yılı devirdim. Fotoğraf çekmeyi de seviyorum. Siyah-beyaz fotoğrafa özel bir alakam var.

Mustafa Cıngı

Kahve içmeyi de ayrıca seviyorum. Yurt dışına giden arkadaşlarım oralardan ne getireyim diye sorduklarında kahve getirin derim. Hatta öğrencilerime ve arkadaşlarıma “Yarın bir gün Mustafa Hoca’ya ne hediye alsak derseniz hiç düşünmenize gerek yok, çekirdek kahve getirin” diyecek kadar da yüzsüzleştiğim oluyor… Arada bir nargileyle de güzel gidiyor. Belki bir gün size kahve ısmarlarım, belki de siz bana kim bilir? Ha ayrıca, söylemesi adettendir, evliyim, fena sayılmayacak bir İngilizcem var, çok az da Arapça. Çalışmak lazım…

Mustafa Cıngı

Akademik sayfalarıma da aşağıdaki linklerden göz atabilirsiniz.

 avesis mustafa cıngı
 googlescholar
 thomson mustafa cıngı

(Visited 1.130 times, 1 visits today)

4 thoughts on “Hakkımda

  1. ilhami.koyuncu@gmail.com' İlhami Koyuncu

    Sizi seviyor ve takip ediyorum,
    Bu arada Murat abimde inşallah bu seçimlerde meclise gider.
    Sana ve ailene çok selamlarımı iletirsen sevinirim.

  2. barscan@yahoo.com' barış can

    Maden sektöründe çalışan Mustafa Cıngı ile akrabalığınız var mı? Maden konusunda kitapları olan bir idealisttir. İnterneete izlemenizi rica ederim. Barış Can

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.