ERÜ İletişim Fakültesi Aydın Doğan Vakfı 25. Genç İletişimciler Yarışması Ödül Törenine Gidiş Hakkında

Standard

Arkadaşlar merhaba.

Aydın Doğan Vakfı’ nın düzenlediği 25. Genç İletişimciler Yarışmasının Ödül töreni malûmunuz üzere kısmet olursa 17 Aralık 2013 Salı günü saat 19.00’ da Hilton Convention Center’ da düzenlenecek. Ödül alan arkadaşlarımız için uçak biletleri ve konaklayacağı yerler organize edildi ve ödül alan her arkadaşımıza bilgi verildi. Burada ben bazı detayları anlatmak istiyorum. 

Kayseri’ den gruplar halinde Kayseri Havaalanı’ ndan sizlere bildirilen tarihlerde kısmetse uçuşlarınızı yapıyor ve Sabiha Gökçen Hava alanına ulaşıyorsunuz. Orada “Aydın Doğan Vakfı” pankartlarını taşıyan görevliler sizleri karşılıyor. Otobüslere biniyorsunuz ve Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi ne ulaşıyorsunuz. Orada bilgilerinizi veriyor ve oda anahtarlarınızı alıyorsunuz. Odalarda 2 veya 3 kişi kalma ihtimaliniz mevcuttur.

Ferdi giden arkadaşlar için her hangi bir karşılama (başka bir okulun grubu ile denk gelmez ise) yapılmayacak. Dolayısıyla ferdi olarak Öğretmenevi ne ulaşması gerekiyor.

Sabiha Gökçen’ den Zübeyde Hanım Öğretmenevi’ ne nasıl gidilir?

  1. Havataş servislerine binerek Kozyatağı / Carrefour istasyonunda inmek gerekiyor. O duraklardan taksi ile 5 dakika, yürüyerek 15 dakikalık mesafede.

Havataş otobüsleri her yarım saatte bir kalkar.

Detay için tıklayınız: http://havatas.com/Otobus.aspx?i=3

  1. Belediye otobüslerine binilir. Belediye otobüsleri kartlı sistem ile çalışmaktadır. Oradaki belediye gişesinden kart bedelini (zannediyorum 6 TL, kılıflı 7TL.) ödeyerek İstanbul Kart alıyorsunuz, 20 TL lik doldurun, hem öğretmenevine giderken hem de gezerken lazım olurJ. E-10 – SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI – KURTKÖY – KADIKÖY HATTI’ na biniyorsunuz. Kozyatağı / Carrefour istasyonunda iniyorsunuz. Yine yürüyerek 15 dakika, taksi ile 5 dakika da Öğretmenevindesiniz.

Detay için tıklayınız: http://www.yoltarifi.com/iett-e-10-hareket-saatleri-sabiha-gokcen-havalimani-kurtkoy-kadikoy-istanbul-guzergahi–r

airport_ogretmenevi_hilon

Atatürk Hava Alanı’ndan Zübeyde Hanım Öğretmenevi’ ne nasıl gidilir?

En kestirme ve en zahmetsiz yolu bence Havataş Taksim seferine binip Taksim’ e gitmek ve oradan da Havataş Sabiha Gökçen seferine binerek Kozyatağı /Carrefour durağında inmektir. Binerken mutlaka şoföre bu durakta ineceğinizi belirtin.

Yok ben direk değil de şöyle İstanbul’ un her türlü tadını ala ala Öğretmenevi’ ne varayım derseniz o zaman havaalanından metro ile Aksaray Yusuf Paşa istasyonuna gelirsiniz. Oradan tramvay ile Eminönü’ ne. Eminönü’ den vapurla Kadıköy. Kadıköy’ den E10’ a binerek ya da oradaki danışma birimine “Kozyatağı/ Carrefour’ a hangi otobüsle giderim” diye sorduğunuzda size gösterilen pek çok alternatif otobüs ile Kozyatağı /Carrefour durağında inersiniz. Oradan yürüyerek 15 dakika, taksi ile 5 dakika da Öğretmenevindesiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız: http://www.istanbul-ulasim.com.tr/media/24900/ag_2200px_1546px-01.jpg

Ödül töreninin düzenleneceği akşam olan 17 Aralıkta sizler öğretmenevinden alınıp   Hilton Convention Center’ e otobüslerle götürüleceksiniz ve yine oradan alınıp Öğretmenevi’ ne bırakılacaksınız. Ödül töreni 19.00 da ama finale kalan tüm öğrenciler prova için en geç saat 17.30’ da orada hazır olmak durumundalar.

Tüm öğrencilerimiz törene yanlarında T.C. Kimlik Numaraları yazılı nüfus cüzdanı ile gelmelidirler.

hilton-ve-ataşehir_ok

Dönüş zamanında da Aydın Doğan Vakfı otobüsü yine grup halinde gelen öğrencileri Sabiha Gökçen’ e bırakacak. Oradan Kayseri’ ye geleceksiniz hayırlısıyla.

16 Aralık günü ve akşamı, 17 Aralık 2013 14.00’ a kadar, ve 18 Aralık günü serbest günlerinizdir. İstediğiniz şekilde vakit geçirebilirsiniz. Hocalarınız ayrı saatlerde gelecek olduğundan ve ayrı yerlerde konaklama yapacaklarından sorumluluğunuz tamamen şahsınıza aittir. Elbette içinden çıkamadığınız noktalarda biriminizdeki danışman hocanızı arayabilirsiniz. Ama ben kayboldum, ya da şuradan şuraya nasıl giderim vs gibi sorular için hocalarınızı rahatsız etmeyin zira maşAllah hepinizin elinde Aypon, Google’ a girdiğinizde her bilgiyi tedarik edebiliyorsunuz. Yukarıda yazılan şeylerin pek çoğunu da zaten ben de Google aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Havaalanlarına uçuş saatinizden 1 saat önce gelmeyi unutmayınız. Uçuşunuzdan 72 saat öncesinde sizlere verilmiş olan PNR numaralarınızla Check-in işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’ da sabah ve akşam trafiğini hesaba katarak yola çıkınız, yarım saat mesafedeki bir yolunuz akşam trafiğinde 2 saati aşabilir. Araç vs kiralamayı da bence düşünmeyin. İstanbul’ u gezmek için yaya olmanızdan daha ideal bir şey olamaz. Öğretmenevi’ nden Kadıköy’ e gidip orada gezebilir, oradan vapurla Eminönü’ ne geçip Sirkeci, Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Çemberlitaş ve Beyazıt ta gezinti yapabilirsiniz. Ya da Kadıköy’ den yine vapura binip Karaköy’ e geçebilir, orada Karaköy’ ü gezebilir, dünyanın en eski metrolarından biri olan TÜNEL’ e binebilir, Galata Kulesini, Galata Mevlevihanesini, İstiklal Caddesini gezip oradaki devamlı resimlerde gördüğümüz tramvaya binebilirsiniz. Ve vaktiniz olursa Muammer Karaca tiyatrosunda belki bir oyun bile seyredebilirsiniz. Vapur seyri esnasında bir çay ve simit ya da sahlep içmeyi, Sultanahmette köfte yemeyi, Karaköyde kokoreç yemeyi ihmal etmeyin.

Tekrar tüm finalistlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını ve Öğretmenevi’ ne tıkılıp kalmamalarını, İstanbul’ un birkaç gün de olsa tadını çıkarmalarını canı gönülden diliyorum.

Koordinatör Hocalarınız Adına (İğneleyici ve espri içeren yorumlar şahsıma aittir.)

Öğr. Gör. Mustafa CINGI

 

(Visited 439 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir