Eriha ve birhaber.com dan Sosyalayraclar.com Haberi

Standard

Sosyalayraclar.com projemizin haberini yapan ve bizlerle röportaj gerçekleştiren Ahmet Soydoğan, Galip Ezberci, İrem Arabacılar ve Samet Eker başta olmak üzere Gazete Kampüs ve Eriha ekibine, ayrıca Fikret Bekmezci ve birhaber.com ekibine şükranlarımla.

Sosyal medyayla alakalı kitap ve makale bilgilerinin, internet ortamında dağınık şekilde verilmesi ERÜ İletişim Fakültesi Öğr. Gör. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Cıngı, Fatma Admış ve Tuğçe Şahbaz’ın dikkatini çeker. İnternet ortamındaki bu bilgi dağınıklığını önlemek amacıyla ‘sosyalayraclar.com’ sitesini kuran ekip, bu bilgileri sosyal medya kullanıcılarına düzenli bir şekilde sunmayı hedefliyor.

Haber:İrem Arabacılar – Galip Ezberci

Fotoğraf: Samet Eker

Sosyal Ayraçlar ekibi ‘sosyalayraclar.com’ un sadece sosyal medyacıları değil, herkesi ilgilendirdiğini söylüyor. Çünkü onlara göre sitede sadece iletişimcilere, sosyal medyacılara değil, herkese gerekli bilgiler paylaşılıyor.  Ekip olmadan önce ferdi olarak da sosyal medya projeleri yaptıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Mustafa Cıngı site fikrinin ortaya çıkma ve hayata geçirilmesini şu sözlerle anlatıyor:  “Sosyal medyada kitap tanıtımını, birbirimizden haberdar olmadan yapıyorduk. Ben akademisyenim, ekip arkadaşlarım bu işin bölümünü okuyan öğrenciler ve internetle haşır neşir olan insanlarız. Neden böyle bir iş yapmıyoruz diye ayrı ayrı düşündük ve ‘sosyalayraclar.com’ sitesini kurmaya karar verdik.”

“Sitenin bize en büyük faydası; okuyoruz.”

‘Sosyalayraclar.com’dan önce de okuduğu kitapların özetlerini blog sayfasında paylaşan

Dr. Mustafa Cıngı, sitenin amacını şu sözlerle ifade ediyor:  “Özetini çıkartıp sosyal medyada paylaştığımız kitaplar zaman geçse bile kalıcı oluyor. Fatma ve Tuğçe arkadaşlarım da aynı amaç doğrultusunda yazıyorlar. Yayınevlerinin pazarlama iletişimiyle ya da sosyal medyayla alakalı kitapların yayınlanmış olduğu bir yer yok. Ayrıca bu alanda makalelerin yayınlandığı, hepsinin bir arada olduğu bir mecra yok. Bu alanda bir açık var. Biz de bu açığı doldurabilir miyiz diye düşündük ve projeyi hayata geçirdik. Bu projeden ilerde para kazanmayı da hedefliyoruz. Şu an sitenin bize en büyük faydası; okuyoruz. Başlıca amacımız da okurların kriterlerine göre aradıkları kitapları sitemizde bulmaları.” Bazı kitapların sadece sosyal medya kullanıcılarını değil,  tüm iletişimcileri ilgilendirdiğini dile getiren Tuğçe Şahbaz, “Yaratıcılık Kurallarını Yıkın’ adlı kitabı yorumlarken şunları söyledim; yaratıcılık sadece iletişimcilere gerekli olan bir şey değil. Yaratıcılık hayatımızın her alanında olan bir şey bu yüzden bu kitap hepimize hitap ediyor. Sitede sadece iletişimcilere, sosyal medyacılara değil, herkese gerekli bilgiler paylaşılıyor.” diyerek sitenin tüm internet kullanıcılarına hitap ettiğini vurguluyor. Haberin devamı için tıklayınız.

Veya aşağıdaki linklere tıklayınız:

http://www.erihaajans.com/internetin-arasina-bir-sosyal-ayrac-18koyun.html

http://www.birhaber.com/gundem/internetin-arasina-sosyal-ayrac-h1166.html

 

(Visited 91 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.